Żyjąc tu już jakiś czas przychodzi moment na ubezpieczenie samochodu w Niemczech. Nie robiąc tego możecie się liczyć z wysoką karą pieniężną bądź nawet zatrzymaniem samochodu do wyjaśnienia.

Szukając oferty ubezpieczenia samochodu w Niemczech zostaniecie zapytani o aktualne zniżki. Wyliczane są one z lat bezszkodowej jazdy osoby ubezpieczającej pojazd. Jeżeli ta osoba posiadała ubezpieczenie auta w Niemczech bezszkodowo przez 5 lat, to otrzyma zniżkę SF-5.

Osoby przyjeżdżające z polski, chcące ubezpieczyć samochód w Niemczech muszą odebrać od polskich ubezpieczalni potwierdzenie bezszkodowych lat jazdy. Muszą one być wystawione w języku niemieckim albo polsko/angielskim (polskie należy tłumaczyć przysięgle). Z takich zaświadczeń ubezpieczyciel może przenieść zniżki i wyliczyć konkretną składkę dla interesanta.

Jeżeli nie uda się załatwić potwierdzeń lub nie posiadasz zniżek, możesz otrzymać rabat za posiadanie prawa jazdy powyżej 3 lat (tzw. SF ½).

Zniżki w Niemczech są liczone za auto, co oznacza, że jeżeli przeniesiesz je na samochód „A”, to twój drugi pojazd „B” otrzyma rabat za „drugi samochód” (w zależności od ubezpieczalni SF ½, SF1 albo SF2).

Gdy tylko otrzymasz potwierdzenia to wylicz składkę sam korzystając z kalkulatora albo wypełnij Formularz i nasz doradca wyliczy najkorzystniejszą ofertę za Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są *